AKTUALIZOVÁNO 21. 4. 2021 – INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 26. DUBNA 2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 19. dubna 2021 byla vydána:

Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, která začne platit od 26. 4. 2021 (ZDE). Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

Ve středních školách, vyšších odborných školách a konzervatořích od 26. 4. 2021

  • se umožňuje praktické vyučování žáků a studentů všech ročníků všech středních škol, bez omezení počtu žáků nebo studentů ve skupině (nad rámec vyplývající z platných právních předpisů),
  • osobní účast na praktickém vyučování žáků a studentů je podmíněna povinným testováním dle platného mimořádného opatření; toto platí také v případě konání praktické výuky nebo přípravy na pracovištích fyzických nebo právnických osob,

DÁLE JE POVOLENO KONÁNÍ:

  • závěrečných zkoušek, maturitních zkoušek, a to bez omezení počtu osob
  • komisionálních opravných a komisionálních náhradních zkoušek na středních školách
  • skupinové konzultace žáků posledních ročníků středních škol, a to v maximálním počtu 6 žáků v jedné skupině (homogenita skupin není požadována)

e-mail: skola@oasoslouny.cz; tel.: +420 415 655 489; tel.: +420 739 477 561 (nelze přepojit)

Školní kolo soutěže v grafických předmětech

Školní kolo tradiční soutěže MČR v grafických předmětech proběhlo letos 27. února 2020. V kategorii psaní na klávesnici se zúčastnili žáci všech oborů školy, psali neznámý text s podmínkami stejnými jako u regionální soutěže. Na prvním místě se umístil Vojtěch Bouda ze třídy OAK2, s vynikajícím výkonem 274 čistých úhozů za minutu, na druhém místě byl Daniel PražanEKL3 s 260 úhozy za minutu a trojici medailistů uzavírá Miroslav Reh z OAK2 s 258 úhozy za minutu. Všichni tři postoupí do krajského kola soutěže, které se bude konat 31. března na VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ Most, kde budou mít možnost své výkony zopakovat a třeba i zvýšit.. Náhradníkem pro krajské kolo je Tomáš Parma, také z OAK2. Této třídě patří speciální poděkování za účast ve školním kole a přejeme hodně vytrvalosti do dalších ročníků soutěže.

Školní kolo v disciplínách korektura textu a wordprocessing jsme nepořádali.

Všem studentům, kteří se soutěže zúčastnili, děkujeme.