AKTUALIZOVÁNO 21. 4. 2021 – INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 26. DUBNA 2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 19. dubna 2021 byla vydána:

Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, která začne platit od 26. 4. 2021 (ZDE). Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

Ve středních školách, vyšších odborných školách a konzervatořích od 26. 4. 2021

  • se umožňuje praktické vyučování žáků a studentů všech ročníků všech středních škol, bez omezení počtu žáků nebo studentů ve skupině (nad rámec vyplývající z platných právních předpisů),
  • osobní účast na praktickém vyučování žáků a studentů je podmíněna povinným testováním dle platného mimořádného opatření; toto platí také v případě konání praktické výuky nebo přípravy na pracovištích fyzických nebo právnických osob,

DÁLE JE POVOLENO KONÁNÍ:

  • závěrečných zkoušek, maturitních zkoušek, a to bez omezení počtu osob
  • komisionálních opravných a komisionálních náhradních zkoušek na středních školách
  • skupinové konzultace žáků posledních ročníků středních škol, a to v maximálním počtu 6 žáků v jedné skupině (homogenita skupin není požadována)

e-mail: skola@oasoslouny.cz; tel.: +420 415 655 489; tel.: +420 739 477 561 (nelze přepojit)

LVVK

Letošní lyžařský kurz (12. 1. – 17. 1. 2020), původně plánovaný do Krušných hor, se vlivem nedostatečných sněhových podmínek nekonal na Plešivci, ale na Černé hoře.

Hotel Černá bouda nám poskytl  velmi dobré podmínky pro naše studenty – kvalitní stravu s pitným režimem, vkusně vybavené pokoje s výhledem přímo na dominantu Krkonoš – Sněžku.

Počasí nám vcelku přálo, a tak po prvním mlhavém dni přišlo slunečné počasí, které vydrželo až do konce našeho  výcviku. První ročníky prošly rozšiřujícím výcvikem lyžařské a snowboardové metodiky, druhé a třetí ročníky se zdokonalovaly ve svých již naučených schopnostech a dovednostech jízdy.

Výcvik byl veden v největším lyžařském resortu v Čechách (SKI AREÁL – ČERNÁ HORA), kde se nachází několik sjezdovek různých náročností a délek, které jsou vzájemně propojeny s ostatními skiareály.

Naši studenti se dokázali pohybovat po všech typech sjezdovek včetně Černohorského expressu, který skýtal nejdelší trať (2600 m) s největší obtížností. Věříme, že se do těchto míst budeme rádi vracet!