e-mail: skola@oasoslouny.cz; tel.: +420 415 655 489; tel.: +420 739 477 561 (nelze přepojit)

Jeden svět 2019  #FOLLOWME

 Dne 8. 4. 2019 se naše škola Obchodní akademie a Střední odborná škola gen. F. Fajtla  zúčastnila promítání nizozemského dokumentárního snímku #FOLLOWME od režisérů Nicolaas Veul, Duco Coops v rámci festivalu Jeden svět 2019. Film jsme zhlédli v místním loutkovém divadle, byli jsme první, kdo viděl promítání v rámci našeho města.

Dokument pojednává o problémech dnešního Instagramu, o jeho zákulisí a o lidech, kteří využívají trhliny v systému ve svůj osobní a komerční prospěch, zmiňuje se zde i o boji mezi uměle vytvořenou fasádou a realitou. Instagram je jako výkladní skříň, kde lidé propagují sami sebe. „Všechno, co vidíte, je tato okouzlující stránka. Nevidíte ale, co se děje za oponou,“ vysvětluje Mike ze společnosti Dovetale, která analyzuje sociální média. Dozvěděli jsme  se, že je dnes běžné využívat různých pochybných metod k zvýšení sledovanosti  a že existují jednici, kteří touží po změně a po starém Instagramu bez marketingu.

Zajímavé byly rozhovory s uživateli i provozovateli Instagramu, každý z nich to vnímá jinak. Firmy sociální sítě používají k marketingu, jenomže s rostoucím počtem nástrojů k vytvoření popularity roste riziko podvodů.

Můj osobní názor je prostý, je to o nás o lidech. Zničte poptávku, pak znehodnotíte nabídku.

Největší riziko kolem podvodů na sociálních je ovlivňování politických názorů, proto bychom měli být skeptičtí vůči politikům na sociálních sítích.    

Petr Faltus STR 2