e-mail: skola@oasoslouny.cz    tel.: +420 415655489

Erasmus+ Strategická partnerství

Naši studenti v Nizozemsku

Ve dnech 29.5 až 3. 6. 2017 se studenti naší školy zúčastnili závěrečného pobytu v rámci projektu Erasmus+ Strategická partnerství. 

Tak jako v minulých dvou letech tento pobyt navazoval na předcházející pobyt holandských studentů v Lounech.

V letošním, závěrečném roce projektu studenti řešili především rozdíly mezi způsoby výroby elektrické energie v České republice a Nizozemsku. Pracovali ve skupinách a výsledky jejich práce vzájemně srovnávali. Z tohoto hlediska je rozdíl mezi oběma zeměmi významný.

Jejich práci ve škole doprovázel bohatý program související především s trvalou udržitelností, kde si studenti užili spoustu zábavy ale také legrace.

Navštívili například ZOO v Rotterdamu, kde mohli sledovat život vzácných zvířat v krásném prostředí, zúčastnili se interaktivní besedy se zástupci Greenpeace, viděli Holandsko v miniatuře Madurodam a měli možnost vykoupat se v ledovém Atlantickém oceánu.

Během večerního programu se studenti opět setkávali při společných aktivitách, jako je grilování, návštěva kina, a sdělovali si zážitky z jednotlivých dní.

Poté se studenti obvykle vraceli ke svým rodinám typickým dopravním prostředkem – na kolech.

Předposlední večer studenti povečeřeli společně se starostou partnerského města Barendrecht a zástupci organizace podporující partnerství obou měst.

Angličtina studentů se vylepšovala každým dnem a mezi některými z nich vzniklo přátelství, které, jak pevně věříme, bude pokračovat i v budoucnosti.